AktualityKONCERT KOMORNÍCH SOUBORŮ KONZERVATOŘE 29.3.2023 V 19:00 HODIN VELKÝ KONCERTNÍ SÁL

Program zdeTalentové zkoušky – 3. kolo:

Vyhlášeno 3. kolo talentových zkoušek – viz odkaz na Přijímací a talent. zkoušky.Výsledky 2. kola talentových zkoušek:


 Výsledky 2. kola talentových zkoušek – viz odkaz na přílohu.Velký úspěch našeho studenta Romana Červinky

Náš student 3. ročníku Roman Červinka (housle) zvítězil v mezinárodní soutěži Virtuosos V4+ v Budapešti, kterou zaštiťuje Plácido Domingo a ve které působí hvězdná porota i mentoři. Soutěží zde vybraní adepti z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Slovinska. Roman Červinka postoupil ze semifinále a zvítězil ve finále za Českou republiku (z každého státu byl vyhlášen jeden vítěz). Absolutního vítěze určili sami soutěžící finalisté v tajném hlasování. Zvítězila slovinská houslistka. Celé semifinále i finále přenášela ve svém večerním programu Česká televize - ART. Vítězové hlavní ceny z každé z pěti zemí obdrží cenu 10 000 EUR a budou mít také možnost vystoupit s Maestrem Plácidem Domingem 4. března 2023 v Budapešti v MVM Dóm. HUNGAROTON nabídl pěti vítězům hlavní ceny možnost nahrát společné album. Dále obdržel pozvání k vystoupení na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov 28. července 2023 na koncertu Vadima Gluzmana s mladými talenty.

Více na webovém odkazu zde   

Video z jeho vystoupení na soutěži zdeDOTAČNÍ PROGRAM (administrovaný Odborem evropských záležitostí)

Podrobné informace zdeDodatky k osvědčení k maturitním vysvědčením:

Dodatky k osvědčení k maturitním vysvědčením (Europass) v českém a anglickém jazyce pro školní rok 2021/2022 v elektronické podobě ke stažení zde:

pdf button 82-44-M01 Hudba ČJ                          pdf button 82-45-M01 Zpěv ČJ
     
pdf button 82-44-M01 Hudba AJ   pdf button 82-45-M01 Zpěv AJ

 

Dodatky k osvědčení popisují odborné i obecné kompetence absolventů a doplňují tak doklady o dosaženém vzdělání. Dodatky mohou absolventi přiložit ke svému maturitnímu vysvědčení v případě, že se budou ucházet o studium nebo o práci v zahraničí. Konzervatoř

České Budějovice